Úvod | sortiment - řezané květiny

Řezané květinyACHILLEA - ŘEBŘÍČEK


Achillea
Řebříčky jsou vděčné rostliny, které nejsou náročné na půdu, ale nemůžeme je pěstovat v mokru. Aby nám zdárně kvetly, potřebují suché a slunné stanoviště. Původně plané druhy nevyžadují hnojení, u zahradních kultivarů se raději poraďme s odborným prodejcem. I když se jedná o vytrvalé rostliny, některé šlechtěné odrůdy je lepší na podzim vykopat a na jaře vysít znovu. Ostatně nejlepší způsob množení je výsevem přímo na záhon.

AJANIA


Ajania Yellowday
Ajania je kompaktně rostoucí rostlina s všestranným využitím. Dorůstá výšky 0,5 m. Od srpna do října rozkvétá žlutými úbory květů. Mimo dobu kvetení je dekorativní zejména její podlouhle vykrajovaný, tmavě sivozelený, tuhý list s jemným bílým okrajem. Ajania není příliš náročná na stanovištní podmínky. Vyhovuje jí jak slunné tak polostinné polohy. Vyžaduje dobře propustnou a drenážovanou půdu, kterou ocení zejména v zimních měsících, kdy hrozí úhyn přemokřením. Pokud bychom chtěli pokusit se rostlinu přezimovat, před příchodem mrazů ji vyjmeme z půdy, přesadíme do nádoby s vhodným substrátem a přeneseme do chladné světlé místnosti. V teplých oblastech na chráněných stanovištích postačí ochrana nastláním listí či přikrytím geotextilií. V našich podmínkách není spolehlivě mrazuvzdorná. Ajánie je velmi atraktivní a hodí se k výsadbě do volné půdy, do letničkových i trvalkových záhonů, skalek ale i do nádob, zejména do podzimních krátkodobých dekorací.

ALCHEMILLEA - KONTRYHEL


Alchemilla
Kontryhel obecný je název označující několik desítek velmi podobných, systematicky problematických druhů. Tato trvalka známá pod lidovým názvem plášť Panny Marie má dlouhý oddenek, který pokrývají zbytky odumřelých listů. Vybíhá z něj bohatá přízemní růžice poměrně tuhých listů, které jsou svrchu lysé, na spodní straně a na řapících ochlupené. Když jsou mladé, jsou řasnatě složené podél hlavních žilek. Kontryhel je hojně rozšířen na loukách, pastvinách, travnatých návsích, ve světlých vlhčích lesích, u cest a potoků po téměř celé Evropě, v mírné a severní Asii a ve východní části Severní Ameriky. Na jih zasahuje až na Kavkaz a do Himálaje, na severu do Grónska. Dá se pěstovat i v květináči.


Předchozí strana | Další strana >
Tato webová stránka není závaznou nabídkou, má pouze informativní charakter.

webdesign (c)2015 Kamler@seznam.cz