Úvod | sortiment - řezané květiny

Řezané květinyACONITUM - OMĚJ


Aconitum Blauw
Oměj šalamounek je rostlina sahající do výšky 20-100 cm. Má dužnatý oddenek a ten každý rok tvoří nové oddenky. Lodyha je přímá a jemně pýřitá. Tmavě zelené listy jsou na líci lesklé, řapíkaté, v obrysu okrouhlé. Květy se zbarvují do modrofialova, jen zřídka do bíla. Tvoří úzký květní hrozen. Plody jsou měchýřky s hranatými semeny. Kvete od července do září.

AGAPANTHUS - KALOKVĚT


Agapanthus Atlantic Ocean
Agapanthus Blauw
Agapanthus Blue Triumphator
Kalokvět má stvol, jenž dosahuje výšky až 60 cm, proto potřebuje velký květináč. Agapanthus orientalis je ještě větší a vyžaduje tedy místa ještě více. Kulovité květenství této rostliny má v průměru asi 8 až 20 cm a je složeno z nálevkovitých květů. Kvete v letních měsících. V zimě ji raději umisťujte do chladné místnosti, nikdy však ne do mrazu, abyste zajistili, že rostlina pokvete i následující rok. Aby Kalokvět lépe kvetl, nepřesazujte ho často. Lépe kvete totiž jen pokud má substrát v květináči dobře vyplněný kořeny.

AGERATUM - NESTAŘEC


Ageratum
Nestařec je oblíbená letnička, která celé léto tvoří nové květy, jež zakrývají ty odkvetlé. Proto si získala název nestařec - nikdy nestárnoucí. Jemně chlupaté listy a modrofialová květenství jsou velmi dekorativní. Existují vysoké odrůdy k řezu a zakrslé do skalek a nádob.


Další strana >
Tato webová stránka není závaznou nabídkou, má pouze informativní charakter.

webdesign (c)2015 Kamler@seznam.cz